TRINIDAD: JEST DUŻA SZANSA, ŻE CANELO WYGRA Z COTTO

Miguel Rivera, boxingscene.com

2015-07-08

Słynny Felix Trinidad obawia się, że jego krajan Miguel Cotto (40-4, 33 KO) może polec w starciu z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO). "Tito" przypuszcza, że Meksykanin będzie dla Portorykańczyka za duży i za silny, a przy okazji podkreśla, że to "Canelo" jest teraz na większej fali.

- Obu życzę powodzenia, ale jest spora szansa, że to "Canelo" wygra. Cotto nie jest nawet zawodnikiem wagi średniej. Dużą rolę w tej walce odegra kondycja fizyczna. Cotto walczył ostatnio z gorszymi zawodnikami niż Saul. Delvin Rodriguez nie należy do czołówki. Sergio Martinez miał kontuzjowane oba kolana. Z Danielem Geale'em boksował z kolei w umownym limicie 157 funtów, wiedział, że to się odbije negatywnie na Geale'u, który na co dzień walczy w limicie 160 funtów. W dniu walki Daniel był cięższy, ale jeszcze dwa dni wcześniej był osłabiony. Nie był w stu procentach sobą - mówi Trinidad.

- "Canelo" natomiast pokonał Austina Trouta, Erislandy'ego Larę, a do tego znokautował Jamesa Kirklanda. To trzej klasowi bokserzy. Cotto nie walczył ostatnio z tak wymagającą konkurencją. Poza tym w Las Vegas będzie dużo meksykańskich kibiców, a fani często wyzwalają nowe pokłady energii - dodał.

Portorykańsko-meksykański pojedynek odbędzie się w umowynm limicie 155 funtów. Pięściarze spotkają się prawdopodobnie 7 lub 21 listopada w Thomas & Mack Center bądź MGM Grand w Las Vegas.