CZAGAJEW I PIANETA SPOKOJNI NA OSTATNIEJ KONFERENCJI PRASOWEJ

Redakcja, Fightnews

2015-07-07

Już w sobotę Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) podejdzie do pierwszej obrony pasa WBA Regular wagi ciężkiej, mając naprzeciw siebie Francesco Pianetę (31-1-1, 17 KO). Póki co odbyła się ostatnia konferencja prasowa promująca galę w Magdeburgu.

- Jestem zachwycony faktem, że znów mogę zaboksować w tym pięknym mieście. Za mną trzy miesiące intensywnych przygotowań, z czego dwa spędziłem w Miami, a ostatnie cztery tygodnie w Hamburgu. Jestem więc przygotowany na sto procent, mając też opracowany bardzo dobry plan taktyczny na ten pojedynek. Kibice obejrzą doskonałą walkę - przekonywał Uzbek nazywany od lat "Białym Tysonem".

- Mam dla rywala wiele szacunku, bo osiągnął praktycznie wszystko, zarówno w boksie olimpijskim, jak i zawodowym. Kiedyś obiecałem synkowi Luciano mistrzowski pas. Z Kliczką się nie udało, ale teraz wrócę do hotelu po walce i wręczę go mu. Mój trener był zadowolony ze sparingów i całego obozu, a skoro on jest szczęśliwy, to ja tym bardziej - odpowiadał pretendent.

Czagajew przez lata współpracował z Arturem Grigorianem. Czasami stał on nawet w jego narożniku jako pierwszy trener, choć najczęściej asystował Fritzowi Sdunowi. Po jego śmierci Rusłan powędrował pod skrzydła znanego Pedro Diaza. To będzie ich oficjalny debiut. Grigorian natomiast nie ukrywa podziwu dla swojego starszego kolegi po fachu.

- Diaz to prawdziwy naukowiec jeśli chodzi o warsztat trenerski. Pod względem taktycznym i strategicznym jest najlepszym fachowcem jakiego w życiu widziałem - chwalił kubańskiego trenera Grigorian.