CAŁA AMERYKA BĘDZIE MOGŁA ZOBACZYĆ WILDERA. KOLEJNA WALKA NA NBC

Jake Donovan, boxingscene.com

2015-07-07

Ogólnodostępna, docierająca do ponad 95% amerykańskich domostw telewizja NBC pokaże kolejną walkę mistrza WBC w wadze ciężkiej Deontaya Wildera (34-0, 33 KO).

Pojedynek odbędzie się 26 września, w dniu urodzin trenera i menedżera Amerykanina, Jay Deasa. - Zwycięstwo Deontaya to będzie najlepszy prezent, jaki mogę sobie wymarzyć - powiedział szkoleniowiec.

Dla Wildera pojedynek na NBC będzie okazją do zdobycia wielu nowych fanów. Ostatnio "Brązowy Bombardier" boksował na antenie stacji Showtime, która cieszy się prestiżem w świecie boksu, ale ma znacznie mniejszy zasięg niż tzw. Peacock Network.

Z kim zmierzy się we wrześniu mistrz świata, na razie nie wiadomo. Wśród potencjalnych rywali są m.in. Chris Arreola, Lucas Browne i Wiaczesław Głazkow.

Do tej pory nie ustalono też lokalizacji kolejnej potyczki Amerykanina. Wiadomo, że nie będzie to żadna z miejscowości w jego rodzinnym stanie Alabama, gdzie we wrześniu pięściarz nie miałby szans na konkurowanie z bardzo popularnymi w tym rejonie rozgrywkami futbolu uniwersyteckiego. Niewykluczone, że "Brązowy Bombardier" zaboksuje w Nowym Jorku lub Las Vegas, ale w grę wchodzą też inne miasta.