MAYWEATHER STRACIŁ TYTUŁ WBO W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Redakcja, ESPN

2015-07-07

Zgodnie z zapowiedziami Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) został pozbawiony tytułu mistrza WBO w wadze półśredniej, który wywalczył w majowej walce stulecia z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO).

Aby zachować pas mistrzowski, Amerykanin musiał przelać na rzecz World Boxing Organization 200 tysięcy dolarów opłaty sankcyjnej za pojedynek z Filipińczykiem, a także zrzec się tytułów w kategorii junior średniej, jako że przepisy WBO nie pozwalają na posiadanie pasów w dwóch dywizjach. Czas na to wszystko miał do poniedziałku. Ponieważ nie udzielił federacji żadnej odpowiedzi, tytuł został mu odebrany.

- To hańba - komentuje Leonard Ellerbe, dyrektor generalny Mayweather Promotions i wieloletni współpracownik niepokonanego pięściarza. - Floyd jeszcze nie zdecydował, czy podejmie w związku z tym jakąś akcję czy nie. Na razie cieszy się setkami milionów dolarów, które zarobił za ostatni występ. Decyzja WBO ma na niego zerowy wpłw. On szanuje każdą federację, ale żadna nie będzie mu niczego dyktować.

38-latek ma teraz dwa tygodnie na złożenie odwołania. Jeżeli tego nie zrobi, pełnoprawnym mistrzem WBO zostanie ogłoszony Timothy Bradley (32-1-1, 12 KO), który pod koniec czerwca pokonał Jessie'ego Vargasa i został czempionem tymczasowym.