SANTA CRUZ-MARES O DIAMENTOWY PAS W WADZE PIÓRKOWEJ

Redakcja, worldboxingnews.net

2015-07-05

Prestiżowy diamentowy pas WBC ma być stawką pojedynku Meksykanów Leo Santa Cruza (30-0-1, 17 KO) i Abnera Maresa (29-1-1, 15 KO), zdradził prezydent federacji Mauricio Sulaiman. Pięściarze skrzyżują rękawice 29 sierpnia.

Początkowo wydawało się, że bokserzy będą rywalizować o należący do Santa Cruza tytuł WBC w wadze super koguciej. Sulaiman wyjaśnił jednak sytuację: "Z tego, co mi wiadomo, walka została już zakontraktowana i odbędzie się w wadze koguciej, a oba obozy poprosiły, aby WBC położyła na szali pas Diamond. Santa Cruz zwrócił się do nas z prośbą o zgodę na walkę z Maresem, po czym podejmie decyzję, czy zostanie w wadze piórkowej czy wróci do super koguciej".

Zwycięzca pojedynku, który odbędzie się prawdopodobnie w hali Staples Center w Los Angeles, będzie mógł potem boksować o pas WBC w dywizji piórkowej z Garym Russellem Jr (26-1, 15 KO).

World Boxing Council przyznaje diamentowy pas na specjalne okazje, związane z walkami dwóch dużych nazwisk. Po trofeum to w swojej karierze sięgali m.in. Floyd Mayweather Jr, Manny Pacquiao i Bernard Hopkins.