MARCIN BRZESKI: WRACAM ZE ZDWOJONĄ ENERGIĄ

Redakcja, Informacja prasowa

2015-07-02

Niepokonany na zawodowych ringach Marcin Brzeski (5-0, 3 KO) podpisał dziś kontrakt z grupą Tymex Boxing Promotion. Wcześniej ze stajnią Mariusza Grabowskiego związał się inny ciężki - Marcin Siwy (12-0, 5 KO).

- Umowa obowiązuje przez cztery lata, podobnie jak z innymi moimi zawodnikami. Jeśli chcemy rzeczywiście coś znaczącego osiągnąć, pierwsze dwa lata trzeba poświęcić na rozkręcenie się, a w kolejnych, jeśli bokser będzie spełniał pokładane nadzieje, można realizować cele - powiedział promotor.

25-letni Marcin debiutował w 2013 roku na gali Tymexu w podradomskich Pionkach, gdzie pokonał w drugiej rundzie reprezentanta Niemiec, Marlona Szabo. W pierwszym sezonie stoczył cztery zwycięskie walki, a w zeszłym roku dopisał jeszcze wygraną na gali w Łomiankach.

- Wracam po niemal rocznej przerwie, ale ze zdwojoną energią. Na co dzień trenuję pod okiem Jarosława Soroko w Warszawie. Wierzę, że współpracą z grupą Tymex będzie owocna, a za rok lub dwa dostanę szansę boksowania z polską czołówką wagi ciężkiej - mówi Brzeski, który mierzy 189 cm i waży 115 kg. Nieco mniejszy jest jego kolega z grupy Tymex, Marcin Siwy.

- Marcin Brzeski zdecydował, że z moją pomocą spróbuje powalczyć o sukcesy w królewskiej kategorii. Wcześniej był niezdecydowany, ale teraz zapowiedział, że nie odpuści i dopnie swego - dodał szef Tymex Boxing Promotion.

Bokser pochodzący z miejscowości Trębki Stare koło Zakroczymia (stąd pochodzi zaś Ewa Brodnicka) jako amator walczył w barwach m.in. Inżynierii-Budowlanych Płońsk. - W drugiej połowie poprzedniej dekady zdobyłem po dwa tytuły Mistrza Polski Juniorów i Młodzieżowców. W seniorach nie zdążyłem się zadomowić, ale liczę, że teraz to nadrobię z nawiązką - powiedział Marcin. Jego młodszy brat Patryk ma rekord 2-0.