THURMAN: KOGO POKONAŁ KHAN W WADZE PÓŁŚREDNIEJ?

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2015-06-30

Amir Khan (31-3, 19 KO) przekonuje, że zrobił wszystko by dostać szansę od Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO). Innego zdania jest Keith Thurman (25-0, 21 KO), który w następną sobotę podejdzie do piątej obrony pasa WBA wagi półśredniej w wersji tymczasowej. Jego rywalem będzie Luis Collazo (36-6, 19 KO).

- Moim zdaniem dużo bardziej na taką szansę zasłużył sobie jego rodak, Kell Brook. A Khan? Niech lepiej dąży do rewanżu z Dannym Garcią. Po wygranej nad Algierim jakoś nie wspomniał nawet mojego nazwisko, tylko ciągle mówił o Mayweatherze. Niektórzy z dziennikarzy pociągnęli go potem trochę bardziej za język i w końcu sobie o mnie przypomniał. Wtrącił się też jego trener Virgil Hunter, tylko nie wiem po co, bo przecież on za Amira nie będzie wyprowadzał ciosów. A kwestionował moją odporność. Jeśli będę musiał, mogę znokautować ich obu - stwierdził 26-letni puncher z Florydy.

- Kogo pokonał Khan w limicie wagi półśredniej? Przecież on nawet nie zasługuje na to, by być klasyfikowanym w tym przedziale - dodał Thurman. Co ciekawe jego najbliższy rywal - Collazo, w zeszłym roku przegrał wysoko na punkty z Khanem, będąc po drodze trzykrotnie liczonym...