KHAN: TO NAJGORSZE, CO MAYWEATHER MOŻE ZROBIĆ

Redakcja, Sky Sports

2015-06-30

Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) sam sobie zaszkodzi, jeżeli wybierze na rywala kogoś z niższej półki - uważa najbardziej zainteresowany starciem z Amerykaninem Amir Khan (31-3, 19 KO).

"Money" Floyd stwierdził kilkanaście dni temu, że zmierzy się w kolejnym pojedynku z Andre Berto lub Karimem Mayfieldem. Mało kto wierzy w taki scenariusz, jednak 38-latek utrzymuje, że mówi poważnie, a Khan, którego kibice zdecydowanie bardziej woleliby zobaczyć w ringu naprzeciw Amerykanina, krytykuje go za to, że w ogóle bierze takie kandydatury pod uwagę.

- Floyd jest zdania, że walką z Pacquiao udowodnił swoją wartość, dlatego teraz może sobie wziąć łatwego rywala. Z całym szacunkiem dla Karima i Andre - to dobrzy zawodnicy i moi dobrzy znajomi - ale Floyd niszczy w ten sposób swoją reputację. Musi zakończyć karierę na wysokim poziomie. On chce tymczasem się pożegnać z niskiego, a to najgorsze, co może zrobić - stwierdził.

Anglik ma nadzieję, że mimo wszystko Mayweather się zgrywa i nie zaboksuje ani z Berto, ani z Mayfieldem. - Rozmawiamy z Alem Haymonem i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia będziemy wszystko wiedzieć. Mayweather chce walczyć 12 września i tego dnia będę gotowy - powiedział.