HUCK: POWIETKIN, JA CIEBIE ZJEM!

Redakcja, sportbox.ru

2015-06-29

Mistrz WBO w wadze junior ciężkiej Marco Huck (38-2-1, 26 KO), który w połowie sierpnia zmierzy się z Krzysztofem Głowackim, chętnie spotka się w rewanżowym pojedynku z występującym w kategorii ciężkiej Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). - Powietkin, ja ciebie zjem! - zapowiada.

Pięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w lutym 2012 roku, kiedy Huck postanowił urządzić sobie krótką wycieczkę do królewskiej kategorii. Rywalowi sprawił zaskakująco duże problemy i zdaniem wielu powinien był nawet zostać ogłoszony zwycięzcą. Po dwunastu rundach sędziowie wskazali jednak triumf Rosjanina.

Huck twierdzi, że został okradziony i chce udowodnić swoją wyższość nad Powietkinem. - Ja ciebie zjem! - mówi przed kamerą portalu sportbox.ru, obijając worek treningowy.

Rosjanin póki co ma jednak inne plany. Jest obowiązkowym pretendentem do tytułu WBC w wadze ciężkiej i cierpliwie czeka na walkę z Deontayem Wilderem (34-0, 33 KO), która ma się odbyć pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Huck skupia się tymczasem na Głowackim i walkach w dywizji junior ciężkiej, ale nie wyklucza, że w niedalekiej przyszłości ponownie - tym razem na dłużej - wybierze się do wyższego limitu.