ROACH: WALKA COTTO vs ALVAREZ W LISTOPADZIE, WYGRAMY PRZED CZASEM

Miguel Rivera, Boxingscene

2015-06-29

- Kontrakty na chwilę obecną nie zostały podpisane, pewne szczegóły trzeba jeszcze dogadać, ale w rzeczywistości walka odbędzie się w listopadzie - twierdzi sławny Freddie Roach, trener Miguela Cotto (40-4, 33 KO), mówiąc o przymiarkach do jego potyczki z Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO).

W podobnym tonie kilkanaście godzin wcześniej wypowiedział się Oscar De La Hoya, który promuje występy "Canelo", więc informacje należy chyba uznać za potwierdzoną. Głównym punktem negocjacji pozostaje lokalizacja. Obóz Meksykanina chciałby konfrontacji w Teksasie, natomiast Portorykańczyk woli ring w Nowym Jorku bądź Las Vegas. Pieniądze do zarobienia są jednak tak duże, że z pewnością obie drużyny dojdą do porozumienia.

Niemal pewne jest, że ci dwaj wielcy wojownicy spotkają się w umownym limicie 155 funtów, czyli 70,3 kg. Pojedynek ma pokazać stacja HBO, a sam Roach przekonuje, że jego podopiecznego stać nie tylko na zwycięstwo, ale nawet na wygraną przed czasem.

- Podoba mi się idea tej walki, zresztą chciałem jej dla Miguela już od dawna. Moim zdaniem mamy spore szanse na sukces, a jest nawet wysokie prawdopodobieństwo, że wygramy to przed czasem - powiedział jeden z najlepszych szkoleniowców w tym biznesie.