DENIS BOJCOW WAŻY JUŻ TYLKO 70 KG, BĘDZIE TRZECIA OPERACJA

Redakcja, SportBox.ru

2015-06-25

Dwa miesiące po feralnym wypadku - bądź napaści, bo wciąż istnieje taka teza, Denis Bojcow (36-1, 27 KO) w końcu otwiera oczy i oddycha bez respiratora, ale jego stan wciąż określany jest przez lekarzy jako ciężki. Nie może się poruszać ani mówić.

Niedoszły mistrz wagi ciężkiej jest już po dwóch operacjach głowy. Obrzęk mózgu nadal jest bardzo duży, dlatego wkrótce odbędzie się trzecia. Opiekujący się nim lekarze twierdzą, że nie odzyska dawnej sprawności. Ważne za to, by wrócił w ogóle do w miarę normalnego funkcjonowania. Pięściarz, który w chwili wypadku ważył około 103 kilogramy, dziś waży zaledwie 70! Nad Rosjaninem nieustannie czuwa jego żona oraz ojciec. Kilka razy odwiedził go również trenujący go Ulli Wegner.

DENIS BOJCOW: SERWIS SPECJALNY

Przypomnijmy, że Bojcow został znaleziony nieprzytomny w tunelu metra w Berlinie 3 maja. Całą noc oglądał w towarzystwie znajomych walkę Mayweathera z Pacquiao. Rano kontakt się z nim urwał. Bliscy Bojcowa od początku twierdzą, że pięściarz został napadnięty przez zbirów wynajętych przez jego byłego promotora Waldemara Klucha. Ten stanowczo się jednak odcina od oskarżeń i twierdzi, że mający problemy z alkoholem zawodnik, który w momencie znalezienia w metrze istotnie znajdował się pod jego wpływem, prawdopodobnie uległ wypadkowi.