SHAWN PORTER CHĘTNY NA STARCIE Z MAIDANĄ

Carlos Boogs, Boxingscene

2015-06-24

Shawn Porter (26-1-1, 16 KO) nie ukrywał po sobotnim zwycięstwie nad Adrienem Bronerem, że teraz najchętniej zmierzyłby się z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). Po kilku dniach zdał sobie jednak sprawę, że raczej nie ma co liczyć na taką potyczkę, zapuścił więc sieci na Marcosa Rene Maidanę (35-5, 31 KO).

Argentyńczyk szybko nie wróci na ring, wszak podczas wakacji mocno się zapuścił. Ale być może uda się mu wystąpić pod koniec roku. Sam przyznał kilka razy, że do pracy i treningów zmobilizuje go wyłącznie znane nazwisko, a Porter wygraną nad Bronerem jeszcze bardziej umocnił swoją i tak przecież mocną pozycję w tym biznesie.

- Kiedy tylko Maidana wygrał z Bronerem, niemal od razu znalazł się na moim celowniku. Zobaczymy więc czy uda się doprowadzić do naszej walki, z pewnością jednak byłaby ona bardzo interesująca. Dla mnie to świetna opcja - uważa Porter.

GARCIA: MAIDANA PRZEZ 5 MIESIĘCY BĘDZIE ZBIJAŁ WAGĘ

Przypomnijmy, iż argentyński bombardier ostatni bój stoczył ponad dziewięć miesięcy temu, gdy w rewanżu po raz drugi został wypunktowany przez Mayweathera.