SENIOR: BRONER TO BUM - JUNIOR: OJCIEC NIE POWINIEN SIĘ ODZYWAĆ

Redakcja, fighthype.com

2015-06-24

Osoba Adriena Bronera (30-2, 22 KO) poróżniła Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO) oraz jego ojca. Według seniora 25-letni Amerykanin to bokserski bum, junior zaś przypomina ojcu, że nigdy nie był mistrzem świata, podczas gdy Broner zdobył już tytuły w trzech kategoriach wagowych.

Broner, którego Mayweather Jr otoczył opieką i pomagał mu w przygotowaniach do walki z Shawnem Porterem, przegrał w weekend ze swoim rodakiem jednogłośną decyzją sędziów. Senior skrytykował go później w ostrych słowach.

- Cały wieczór klinczował. Wyglądał jak nic. Wszystko to, co on wyprawia... te kobiety, to picie... tą drogą on daleko nie zajdzie. Wyglądał jak bum. Musi się nauczyć walczyć. Jak chce to zrobić, niech do mnie przyjdzie. Jak nie, to niech zapomni - powiedział 63-letni szkoleniowiec.

Na odpowiedź jego syna nie trzeba było długo czekać. - Kocham ojca, ale on nigdy nie był mistrzem świata, natomiast Broner to już trzykrotny mistrz. Każdy, kto działa w naszym środowisku, chce trafić do galerii sław boksu ze względu na osiąfgnięcia bokserskie, a nie trenerskie. Mój ojciec musi mieć lepsze nastawienie. Jest bardzo stronniczy. Boksera, którego trenuje, będzie wychwalać, ale kiedy ten przegra, ojciec zapada się pod ziemię i nigdzie nie można go znaleźć. Bronera nie trenuje i nie powinien mieć na jego temat nic do powiedzenia. Rani nie tylko Adriena, ale i mnie - oznajmił.

Jednocześnie junior przyznaje, że jego protegowany musi zacząć poważniej traktować boks, jeżeli chce jeszcze osiągać sukcesy. - On ciągle się uczy. Miał bardzo trudne życie. Ludzie mówią, że jest podróbką Floyda Mayweathera, tak samo jak mówili, że Kobe Bryant jest podróbką Michaela Jordana. To wszystko nieistotne, bo Kobe Bryant również jest legendą i wielkim mistrzem. Adrien musi tylko bardziej skupić się na boksie, dokonać pewnych drobnych korekt, a pewnego dnia znajdzie się w galerii sław. To nie jest podróbka Floyda Mayweathera. To najprawdziwszy Adrien "The Problem" Broner, mój bardzo bliski przyjaciel - stwierdził.