IGRZYSKA EUROPEJSKIE: MATEUSZ POLSKI W PÓŁFINALE WAGI LEKKIEJ!

Redakcja, Informacja własna

2015-06-23

Mateusz Polski wyszedł do ringu przy piosence "Końcowe odliczanie". Turniej w Baku się jednak dla niego nie skończył. Wicemistrz kraju w wadze lekkiej pokonał dwukrotnego wicemistrza Europy - Wazgena Safariantsa, zapewniając sobie medal 1. Igrzysk Europejskich!

Białorusin praktycznie w pierwszej akcji trafił bardzo mocnym lewym krzyżowym na szczękę, dopadł naszego rodaka przy linach i choć prawie wszystkie jego ciosy spadły na gardę Mateusza, to z pewnością zrobiło to wrażenie na sędziach, którzy zgodnie punktowali 10:9. Przez dwie minuty drugiego starcia uderzenia Polskiego wciąż pruły powietrze, lecz finisz zapewnił z kolei jemu wygraną u wszystkich arbitrów 10:9. Przed ostatnią odsłoną wszystko było więc sprawą otwartą.

Technicznie lepiej prezentował się Safariants. On też trafił mocnym lewym podbródkiem, jednak to Mateusz wywierał nieustanny pressing i dzięki temu zyskał przychylność sędziów. Po ostatnim gongu dwaj z nich punktowali 29:28 na korzyść Polaka, trzeci 28:29 dla Białorusina.