MALIGNAGGI: PACQUIAO MYŚLI, ŻE JEST JEZUSEM. TO DZIWAK

Redakcja, Dontae's Boxing Nation

2015-06-22

Paulie Malignaggi (33-6, 7 KO) ma dość tego, co wygaduje Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO). - Facet myśli, że jest Jezusem. Najchętniej chodziłby po wodzie! - mówi były mistrz świata w wagach junior półśredniej i półśredniej.

Znany z bezpośredniości Amerykanin od dłuższego czasu krytykuje Filipińczyka, twierdząc, że "Pacman" przed laty wspomagał się niedozwolonymi środkami, dzięki którym z powodzeniem rywalizował w kolejnych kategoriach wagowych. Malignaggi przyznaje jednak, że irytują go nie tylko domniemane oszustwa sportowe Pacquiao, ale i jego religijność, którą bokser chce zaszczepić u innych - choćby u Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO), z którym zamierzał się podzielić Słowem Bożym po majowej walce w Las Vegas.

- Pacquiao powinien się martwić o siebie i przestać się bawić w te wszystkie gierki. Gdyby Jezus chodził po ziemi, Manny by się z nim kłócił, bo on myśli, że sam jest Jezusem. Gość ciągle błogosławi ludzi, modli się za nich - to nie jest czczenie Boga, on po prostu chce być Bogiem! Mówię wam, że gdyby Bóg tutaj był, Manny by się z nim kłócił, ba, chciałby się z nim bić! Ten facet to dziwak. Widzieliście, jak błogosławi ludzi? Co on myśli, że jest księdzem? - powiedział 34-latek

Słowo Boże zostało przy Pacquiao. Po pojedynku stulecia Mayweather i Filipińczyk rozeszli się w swoje strony. Amerykanin pozostał w Las Vegas, gdzie mieszka, a "Pacman" przeszedł jeszcze w USA operację kontuzjowanego barku, po czym wrócił do ojczyzny. Ów kontuzjowany bark uniemożliwił ponoć Pacquiao pokonanie Mayweather, jednak Malignaggi podkreśla, że w żaden uraz nie wierzy.

- Skoro Manny chciał zastrzyk, to dlaczego nie poprosił o zastrzyk z kortyzonem, jak wszyscy inni, tylko z toradolem? Gdyby poprosił o kortyzon, byłoby w porządku. USADA zezwala na ten środek w przypadku kontuzji. Dlaczego on prosił o toradol? Bo nie było żadnej kontuzji. On po prostu szukał jakiegoś dziwnego sposobu, aby toradol znalazł się w jego organizmie. Nie udało się, Pacquiao wyglądał w tej walce jak gó**o, więc szukali kolejnej wymówki - stwierdził.

"Magik" dodał, że chętnie przekona się, czy Pacquiao nie kłamie w sprawie kontuzji. - Niech pokaże zdjęcie MRI. Jak ja miałem rozcięcie, to wrzuciłem zdjęcie do sieci. Niech pokaże MRI, ja wybiorę lekarzy i zobaczymy, jak "poważna" była ta kontuzja. Gdzie jest zdjęcie? To jest jakieś tajemnicze MRI! To naczęściej komentowana kontuzja w świecie sportu, zobaczmy więc to zdjęcie! - apeluje.

Malignaggi przygotowuje się obecnie do powrotu na ring. Podczas zaplanowanej na 1 sierpnia gali na Brooklynie zmierzy się z Dannym Garcią (30-0, 17 KO).