PEWNE ZWYCIĘSTWA BRACI NIELSEN

2015-06-21

W głównej walce wieczoru w Ballerup w Danii miejscowy Patrick Nielsen (26-1, 12 KO) pokonał Charlesa Adamu (23-7, 17 KO), broniąc tym samym międzynarodowy pas organizacji WBA kategorii super średniej.

Reprezentant gospodarzy już w pierwszej minucie zaskoczył rywal mocnym lewym sierpowym na szczękę. Pięściarz z Ghany do końca rundy walczył o przetrwanie, a w kolejnych oddał zupełnie inicjatywę silniejszemu fizycznie Patrickowi. W drugiej połowie potyczki kilka razy się odgryzł, jednak to Duńczyk wywierał presję i narzucał swój styl. A że nie potrafi zmienić tempa i boksuje trochę jednowymiarowo, to i obraz walki był trochę nudny. Po zakończeniu dwunastej odsłony sędziowie typowali jednogłośnie i jednomyślnie na korzyść miejscowego osiłka - 120:108.

Wcześniej boksujący w kategorii cruiser młodszy z braci - Micki Nielsen (18-0, 12 KO), wypunktował w jednostronnym pojedynku doświadczonego Ismaila Abdoula (56-35-2, 20 KO). Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie punktowali 80:72.