MAŁE PIĘŚCI: WYNIK KONKURSU WĘGIERSKIEGO

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2015-06-14

Przedstawiamy wynik przesławnego konkursu węgierskiego, w którym mieliście opisać przebieg walki Ludwiczak vs Nemesapati. Uwaga: wartość nagrody może zachwiać Waszym światopoglądem.

Zapłaczą dzisiaj gorzkimi łzami wszyscy niewierni, którzy wątpili w inicjatywę ''Małych pięści''. Ta wojna się nigdy nie skończy. Niniejszym ogłaszam, że zwycięzcą konkursu został czytelnik o nicku Jackass, który napisał: ''za leniwy jestem na dokładny opis, dlatego ograniczę się do dwóch zdań. Walka będzie wyrównana, z lekkim wskazaniem na Polaka, ostatecznie gospodarskim wynikiem wygra 'niebezpieczny' Węgier.'' Typ Jackassa okazał się bardzo bliski faktycznego obrazu walki. Zwycięzcę naszej zabawy prosimy o przesłanie swojego adresu pocztowego na adres e-mail: [email protected]

Nagrodą w konkursie jest album ze zdjęciami Węgier ozdobiony autografami ludzi boksu, w tym legendarnego Istvana ''Koko'' Kovacsa, Irosława Butowicza i Michała Ludwiczaka. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Ebr, które zleciło również napisanie reportażu z węgierskiej wyprawy. Pierwsza część ukaże się wkrótce na łamach boxrep.eu i bokser.org.

Pierwszy autograf od lewej: Irosław Butowicz, jeden z najlepszych śląskich bokserów przełomu lat 80. i 90. Mistrz Śląska, medalista mistrzostw Polski seniorów. Stoczył 200 walk amatorskich. Obecnie promotor i trener (Silesia Boxing). Prawdziwy człowiek boksu.

Drugi autograf od lewej: Istvan ''Koko'' Kovacs, jeden z najlepszych bokserów lat 90. Mistrz olimpijski z Atlanty, mistrz świata (1991, 1997) i mistrz Europy amatorów. Zawodowy mistrz świata WBO w wadze piórkowej. Uosobienie węgierskiej elegancji.

Trzeci autograf od lewej: Stanisław Marcińczak, zawodnik szerokiej czołówki polskiej wagi ciężkiej lat 80. Obecnie trener w grupie Silesia Boxing. Wojownik w ringu i poza nim.

Czwarty autograf od lewej: Michał Ludwiczak, mistrz Polski juniorów i pretendent do młodzieżowego tytułu mistrza świata WBO. Jeden z najciekawszych polskich bokserów młodego pokolenia.