SERGIO MARTINEZ OGŁOSIŁ ZAKOŃCZENIE KARIERY!

Redakcja, Informacja własna

2015-06-14

To już niestety koniec pewnej epoki. 40-letni Sergio Gabriel Martinez (51-3-2, 28 KO) długo dojrzewał do tej decyzji, próbował ją jeszcze odwlec, ale w końcu pogodził się z tym i w nocy polskiego czasu ogłosił zakończenie kariery.

Argentyńczyk najpierw długo występował w kategorii junior średniej, w której sięgnął po pas federacji WBC w wersji tymczasowej. Wcześniej piastował również tytuł IBO, jednak ta organizacja nie jest tak poważana.

Potem przyszły sukcesy w dywizji średniej. Dwukrotnie zasiadał na tronie WBC, odprawiając takie gwiazdy jak Kelly Pavlik, Paul Williams, Siergiej Dzindziruk, czy Julio Cesar Chavez Jr. Były też inne wygrane, lecz pogłębiające się problemy z kontuzjami zahamowały jego karierę. Walczył rzadko, zwycięstwa przychodziły mu coraz trudniej, aż w końcu w czerwcu zeszłego roku został zdemolowany przez Miguela Cotto. Próbował jeszcze wrócić, ale po konsultacji z lekarzami odpuścił.

"Dziękuję wam wszystkim, kończę karierę" - napisał na jednym z portali społecznościowych, żegnając się tym samym z wiernymi kibicami, którzy do dziś mieli nadzieję zobaczyć go jeszcze w akcji.