REAKCJA POLSKIEJ STRONY NA SKANDALICZNY WERDYKT Z RPA

Redakcja, Facebook

2015-06-10

Nie milkną echa skandalicznego werdyktu punktowego sobotniej walki Mateusza Masternaka (35-3, 25 KO) z Johnym Mullerem (19-4-2, 13 KO) podczas gali w RPA. Polak w trakcie pojedynku dwukrotnie położył na deski przeciwnika i zdaniem ekspertów, kibiców powinien po 10 rundach zostać bezsprzecznie zwycięzcą tego starcia. Dwóch sędziów wypunktowało jednak wygraną Mullera. Nasz pięściarz dostał wsparcie od wielu podmiotów, dziś również od Krzysztofa Kraśnickiego.

Jak informuje na swoim profilu na Facebooku popularny "Master", szef Wydziału Polskiego Boksu Zawodowego skierował pismo do władz bokserskich w RPA oraz organizatora gali o wyjaśnienie sprawy, w tym także o upublicznienie oficjalnych kart punktowych walki. Kraśnicki ma nadzieje, że druga strona zweryfikuje również skandaliczny werdykt.

Wczoraj promotor Johny'ego Mullera zadeklarował, że doprowadzi do jak najszybszego rewanżu pomiędzy oboma pięściarzami. Reakcja Sauerland Event oraz samego Masternaka była szybka i jednoznaczna - obóz Polaka nie chce drugiej walki, tylko weryfikacji werdyktu sobotniej potyczki.