LEE SELBY ZDETRONIZOWAŁ GRADOWICZA

Redakcja, Informacja własna

2015-05-30

Po czterech skutecznych obronach Jewgienij Gradowicz (19-1-1, 9 KO) przegrał przed momentem w Londynie i stracił tytuł mistrza świata wagi piórkowej według federacji IBF. Nowym mistrzem Lee Selby (21-1, 8 KO)!

Jak można było się spodziewać, od początku tempo było ostre. W pierwszej rundzie mistrz trafił mocnym prawym sierpowym, natomiast pretendent zrewanżował się mu lewym hakiem na szczękę. W drugiej prawy sierpowy Rosjanina znów doszedł do celu, ale to Walijczyk zyskał nieznaczną przewagę świetnymi kontrami z defensywy. Challenger dobrze sobie radził boksując na wstecznym, ale Jewgienij w swoim stylu nieustannie nacierał. Niewątpliwie lepiej wyglądał Selby, jednak zaprawiony w takich bojach Gradowicz wywierał ogromną presję, licząc na przełamanie rywala. W piątym starciu wyglądał już lepiej, za to w szóstej po prawym krzyżowym pretendenta aż zachwiał się i wyraźnie był w kryzysie.

Rozochocony Selby na początku siódmej odsłony miał trochę zapuchnięte oczy, ale to on mocniej trafiał, jak na przykład bardzo mocnym lewym sierpowym, po którym z prawego łuku brwiowego mistrza poleciała krew. W ósmej rundzie na czole Rosjanina pojawiło się drugie rozcięcie. Nie wyglądało zbyt groźnie, ale sędzia po konsultacji z lekarzem zastopował potyczkę. Jako iż druga kontuzja powstała po przypadkowym zderzeniu głowami, podliczono karty sędziowskie. A ci wyraźnie opowiedzieli się za Selbym, punktując 80:72 i dwukrotnie79:73. Tak oto po dwudziestu siedmiu miesiącach pas IBF zmienił właściciela!