HISTORYCZNY SUKCES TANAKI, JAPOŃCZYK Z TYTUŁEM W PIĄTEJ WALCE

Redakcja, boxingscene.com / fightnews.com

2015-05-30

Kosei Tanaka (5-0, 2 KO) pokonał na gali w Komaki Juliana Yedrasa (24-2, 13 KO) i zapisał się w historii japońskiego boksu jako mistrz świata, któremu zdobycie tytułu zajęło najmniej walk. 19-latek sięgnął po pas już w piątym zawodowym występie.

Tanaka i Yedras walczyli o wakujący pas WBO w wadze słomkowej, którego niedawno zrzekł się Katsunari Takayama. Japończyk zyskał na początku przewagę, ale później rywal z Meksyku zaczął się odgryzać i walka się wyrównała. W drugiej fazie znowu jednak Tanaka zdołał odskoczyć, wykorzystując przewagę w wyszkoleniu technicznym. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali dwukrotnie 117-111 oraz 115-113. Znany japoński dziennikarz Joe Koizumi stwierdził, że Tanaka wyglądał w tym starciu jak młody Sugar Ray Leonard.

Dzięki wygranej Tanaka, który w połowie czerwca będzie obchodzić 20 urodziny, przyćmił osiągnięcie swojego rodaka Naoyi Inoue (8-0, 7 KO). "Potwór" zdobył rozgłos, kiedy już w szóstej zawodowej walce sięgnął po mistrzostwo świata. Tanaka przebił to osiągnięcie, zostając czempionem o jedną walkę wcześniej.