CZUDINOW Z MURRAYEM. ROSJANIE NIE CHCĄ WALKI Z GOŁOWKINEM

Redakcja, tass.ru / boxingscene.com

2015-05-30

W pierwszej obronie regularnego pasa WBA w wadze super średniej Fiodor Czudinow (13-0, 10 KO) zmierzy się prawdopodobnie z Martinem Murrayem (29-2-1, 12 KO). Walka ma się odbyć 5 września w Wielkiej Brytanii.

- Otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę i myślę, że zaakceptujemy tę walkę. Ostateczna decyzja należy do trenera Fiodora, będziemy z nim o tym dyskutował - powiedział menedżer boksera Władimir Hriunow.

Impresario Rosjanina zdradził, że dostał też inną ciekawą propozycję, od obozu samego Giennadija Gołowkina (33-0, 30 KO). Kazach boksuje wprawdzie w kategorii średniej, ale od dłuższego czasu podkreśla, że jest skłonny przejść do wyższej dywizji, jeżeli otrzyma interesującą ofertę.

- Zwrócił się do nas menedżer Giennadija Oleg Herrmann, który proponował walkę we wrześniu w Niemczech. To pokazuje, jak dużym echem odbiło się zwycięstwa Fiodora nad Felixem Sturmem. My mamy jednak teraz zobowiązania do Andre Warda i najpierw tym chcemy się zająć. Giennadij sam zresztą ma wiele na głowie. Osobiście, jako osoba urodzona w Kazachstanie, nie chcę walki z Gołowkinem. Mam nadzieję, że nigdy do niej nie dojdzie - stwierdził Hriunow.