HOPKINS CHCE WALCZYĆ Z DeGALE'EM

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2015-05-29

Po wywalczeniu pasa IBF w wadze super średniej James DeGale (21-1, 14 KO) może przebierać w ofertach. Wśród pięściarzy zainteresowanych potyczką z Brytyjczykiem jest m.in. słynny Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO).

Najstarszy mistrz w dziejach boksu ostatnio występował wprawdzie w kategorii półciężkiej, ale jest gotowy zejść do super średniej, jeżeli będzie miał motywującego rywala. Takim jest DeGale, który w ubiegłym tygodniu pokonał Andre Dirrella i zdobył mistrzostwo świata.

- Grupa Golden Boy rozmawiała już z nami na temat walki Jamesa z Hopkinsem. DeGale jest teraz rozchwytywany, boksować z nim chcą też m.in. Kessler i Bute. W tej kategorii jest naprawdę dużo świetnych pojedynków do zrobienia - powiedział promotor "Chunky'ego" Eddie Hearn.

DeGale kolejną walkę ma stoczyć w październiku. Poza wspomnianymi bokserami kandydatem do starcia ze świeżo upieczonym mistrzem jest też jego jedyny jak dotąd pogromca na zawodowym ringu - George Groves (21-2, 16 KO). Rewanżowe starcie Brytyjczyków będzie możliwe, jeżeli "Saint George" upora się z Badou Jackiem i odbierze Szwedowi tytuł WBC.