JOHNSON SPAROWAŁ Z FURYM PRZED WALKĄ Z JOSHUĄ

Redakcja, Sky Sports

2015-05-28

Kevin Johnson (29-6-1, 14 KO) nie próżnował podczas ostatnich tygodni, które spędził w Wielkiej Brytanii. Mający przed sobą walkę z Anthonym Joshuą (12-0, 12 KO) Amerykanin sparował ponoć na Wyspach z samym Tysonem Furym (24-0, 18 KO).

- Moi szpiedzy donieśli mi, że Kevin był w gymie Tysona i trochę z nim sparował. Tyson dobrze zna mocne i słabe strony Kevina i jeżeli te sparingi to prawda, być może chce zobaczyć, jak sam wypada na tle Anthony'ego - powiedział były mistrz wagi junior ciężkiej, a obecnie ekspert stacji Sky Sports Johnny Nelson.

Johnson i Fury znają się już z ringu zawodowego - pięściarze skrzyżowali rękawice w grudniu 2012 roku, a walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem Brytyjczyka. Pokonany od tego czasu stoczył cztery potyczki, z których przegrał trzy. Wszyscy na Wyspach są przekonani, że kolejną dopisze do swojego rekordu w sobotę, kiedy zmierzy się z kreowanym na przyszłego mistrza wagi ciężkiej Joshuą.

- Kevin to wielka gaduła, ale przegrał cztery z ostatnich pięciu walk, więc coś tu nie gra. Teraz twierdzi, że jest w stuprocentowej formie i rzeczywiście wygląda dobrze. Jeżeli mocno będzie w siebie wierzyć, może nam w ringu zaprezentować coś wyjątkowego. Ale jeżeli zostanie trafiony i zraniony, przejdzie prawdopodobnie w tryb sparingowy, co sprawi, że trudno będzie go znokautować - mówi Nelson.

Transmisję z gali w Londynie, której głównym wydarzeniem będzie walka Brook-Gavin, przeprowadzi Polsat Sport. Początek w sobotę o 19:00.