TEAM PORTER: WAGA NIE BĘDZIE PROBLEMEM W STARCIU Z BRONEREM

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2015-05-25

Ojciec i trener Shawna Portera (25-1-1, 16 KO), który 20 czerwca w MGM Grand w Las Vegas spotka się w umownym limicie z Adrienem Bronerem (30-1, 22 KO), zapewnia, że waga nie będzie dla jego syna żadnym problemem.

"Showtime" na co dzień boksuje w kategorii 147 funtów, tym razem jednak zgodził się na limit 144 funtów. - Nie zabiegaliśmy o tę walkę, tak samo nie zabiegał o nią Broner. Po prostu telewizja NBC szukała jakiegoś dużego pojedynku w tym terminie. Okazja sama do nas przyszła i wiedzieliśmy, że jeżeli zgodzimy się na umowny limit, będziemy mieli walkę - mówi Kenny Porter.

- Może Broner myśli, że w ten sposób będzie miał przewagę. W dniu walki będzie drugie ważenie, podczas którego będzie można być dziesięć funtów ponad limitem. To żaden problem, bo Shawn i tak nigdy tak dużo nie waży. Umowny limit nie będzie dla nas kłopotem - dodaje.

Starcie Broner-Porter będzie głównym wydarzeniem gali w mieście grzechu. Oprócz tej potyczki organizatorzy potwierdzili też pojedynek Errola Spence'a Jr (16-0, 13 KO) z Roberto Garcią (37-3, 23 KO).