KALNARS SPRAWDZI FORMĘ DIMITRENKI PO DŁUGIEJ PRZERWIE

Per Ake Persson, Boxingscene

2015-05-23

Dokładnie za tydzień po ponad dwuletniej przerwie między linami zamelduje się w końcu Aleksander Dimitrenko (34-2, 21 KO). Ukrainiec z niemieckim paszportem poznał nazwisko rywala.

Naprzeciw byłego mistrza Europy wagi ciężkiej stanie zaprawiony w bojach z europejską czołówką Edgars Kalnars (27-34, 18 KO) z Łotwy. Pojedynek w Hamburgu zakontraktowano na sześć rund.

33-letniego Dimitrenkę można z pewnością zaliczyć do pięściarzy niespełnionych. Kontrakt zawodowy podpisywał w glorii mistrzostwa świata juniorów. Po porażce z Kubratem Pulewem stoczył jeszcze dwie potyczki. Obie wygrał z co najwyżej przeciętnymi rywalami na punkty, lecz w obu był liczony i zrobił sobie długą przerwę. Czy teraz wróci silniejszy? My przypominamy Wam jego konfrontację z naszym Albertem Sosnowskim w obronie tytułu europejskiego. Bój był niezwykle zacięty, ale w ostatnich sekundach Dimitrenko przełamał "Dragona".