ROMAN GONZALEZ ZDEMOLOWAŁ KOLEJNEGO PRETENDENTA

2015-05-17

Roman Gonzalez (43-0, 37 KO) w wielkim stylu obronił tytuł mistrza świata wagi muszej według federacji WBC. Przed momentem ofiarą jego potężnych ciosów padł Edgar Sosa (51-9, 30 KO).

Champion od pierwszego gongu ruszył ostrym pressingiem na uznanego przecież rywala, spychając go od razu do głębokiej defensywy. Nie uderzał gdzie popadnie, każdy jego ruch był przemyślany, a cios zadawany tak, by nie tracić niepotrzebnie energii. Sosa dotrwał do przerwy, ale w połowie drugiej rundy leżał już na deskach. Pięściarz z Nikaragui po kilku ciosach na dół wystrzelił prawym krzyżowym na szczękę. To był początek końca. Sosa powstał na osie, lecz kilkanaście sekund później po kombinacji prawy-lewy hak znów siedział na tyłku. Mistrz nie wypuścił już takiej okazji z rąk. Po drugim nokdaunie ruszył już pełną parą, zasypał przeciwnika przy linach swoimi morderczymi uderzeniami i gdy pretendent przewrócił się po raz trzeci, doświadczony sędzia Raul Caiz Sr bez zbędnego liczenia zastopował dalszą rywalizację. Cóż za piękny debiut na antenie HBO!