MAKABU PRZEŁAMAŁ MCHUNU W ELIMINATORZE WBC!

2015-05-16

To było starcie bodaj najbardziej unikanych pięściarzy kategorii junior ciężkiej. Federacja WBC usankcjonowało je jako ostateczny eliminator do miana oficjalnego challengera. A kto wygrał?

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do geniusza defensywy. Thabiso Mchunu (16-2, 10 KO) pozostawał nieuchwytnym celem dla silniejszego Ilungi Makabu (19-1, 18 KO) i po czterech rundach wygrywał u sędziów 39:37 i dwukrotnie 40:36. Od połowy zakontraktowanego dystansu do głosu coraz bardziej zaczął dochodzić reprezentant Kongo, przechylając szalę na swoją korzyść. W jedenastym starciu lewy podbródkowy poparty lewym sierpem zakończył potyczkę. Tak oto zwycięzca walki Janik vs Drozd w kolejnej obronie będzie zmuszony do stawienia czoła temu mocarzowi.