SZEŚCIU ZAWODNIKÓW HUSARII W 1. IGRZYSKACH EUROPEJSKICH

Redakcja, Informacja prasowa

2015-05-15

Sześciu bokserów Rafako Hussars Poland wystąpi w 1. Igrzyskach Europejskich, które odbędą się w dniach 12-28 czerwca w Baku.

W składzie polskiej reprezentacji, który ogłosił trener Zbigniew Raubo, znaleźli się Sylwester Kozłowski (-56 kg), Mateusz Polski (-60 kg), Kazimierz Łęgowski (-64 kg), Kamil Gardzielik (-75 kg), Jordan Kuliński (-81 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Ponadto w azerskiej stolicy wystartują Maciej Jóźwik (-52 kg) i Mateusz Kostecki (-69 kg, Desant Kraków).

W sierpniu pięściarze Husarii rywalizować będą w Mistrzostwach Europy w Sofii. Rok temu w bułgarskiej stolicy odbyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej. Złoty medal zdobył Igor Jakubowski (-91 kg), po finałowym zwycięstwie z Gruzinem Lewanem Guledanim.

- Mistrzostwa Europy w Sofii będą eliminacją do październikowych Mistrzostw Świata w Doha. Prawo startu w Katarze wywalczą ćwierćfinaliści – powiedział Zbigniew Raubo.

Do składu na mistrzostwa kontynentu wrócą m.in. najlepszy polski zawodnik World Series of Boxing Tomasz Jabłoński (-75 kg) oraz Dawid Jagodziński (-49 kg).