WILDER-MOLINA: PRETENDENT ZAPOWIADA SPRAWIENIE SENSACJI

Redakcja, Boxingscene

2015-05-14

W pierwszej obronie pasa WBC wagi ciężkiej - niemal dokładnie za miesiąc, Deontay Wilder (33-0, 32 KO) skrzyżuje rękawice z Ericem Moliną (23-3, 17 KO). Większość kibiców oraz ekspertów nie docenia pretendenta, lecz ten zapowiada, że zszokuje wszystkich i zakończy krótkie panowanie "Brązowego Bombardiera".

- Obrona tytułu w moich stronach to znakomite uczucie. Długo musiałem czekać na ten dzień. Moim marzeniem było zdobycie mistrzowskiego pasa i bronienie go właśnie przed moimi kibicami w Alabamie. Nie mogę się już tego doczekać - stwierdził obrońca trofeum.

- Kilka miesięcy temu oglądałem Wildera wychodzącego do najważniejszej walki w jego życiu i myślałem sobie "Pewnego dnia też stanę przed taką szansą". Zdobycie mistrzostwa to moje marzenie, tak samo jak wcześniej było to marzenie Wildera. Będę pierwszym pięściarzem amerykańsko-meksykańskiego pochodzenia, który sięgnie po tytuł w wadze ciężkiej. Tak więc mistrzu, lepiej bądź dobrze przygotowany i szykuj się na wojnę. Zamierzam skopać ci tyłek - ripostował bojowo nastawiony challenger.

Pojedynek odbędzie się 13 czerwca w Bartow Arena w Birmingham. Transmisję przeprowadzi stacja Showtime. Premierowy odcinek programu All Acces odbędzie się dziesięć dni przed walką.