SZEF SHOWTIME: 12 WRZEŚNIA OSTATNIA WALKA MAYWEATHERA

Jordan Moskowitz, boxingscene.com

2015-05-14

Szef sportu w telewizji Showtime Stephen Espinoza poinformował, że Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) stoczy ostatnią walkę w karierze 12 września. Nazwisko rywala Amerykanina nie jest jeszcze znane.

- Floyd nie zmienił zdania, od dłuższego czasu powtarza, że po raz ostatni wejdzie na ring 12 września. Jako telewizja, a przede wszystkim fani boksu nie chcielibyśmy się z nim żegnać, zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość występów, jakie ostatnio zaliczał. Fakty są jednak takie, że to będzie jego ostatnia walka. Myślę, że cały świat boksu powinien być mu wdzięczny za to, co zrobił dla tego sportu w ciągu tych niespełna dwóch dekad - powiedział Espinoza.

Pojedynek Mayweathera 12 września może oznaczać ciekawą rywalizację pomiędzy stacją Showtime a konkurencyjną HBO. Na antenie tej drugiej tego samego dnia chce wystąpić niezwykle popularny Saul Alvarez (45-1-1, 32 KO), który być może skrzyżuje rękawice z Miguelem Cotto. Meksykanin raz już musiał zmienić przez Mayweathera datę swojej walki, ale zapowiada, że tym razem tego nie zrobi.

Jako potencjalnego rywala Amerykanina w pożegnalnym występie wymienia się m.in. Amira Khana (30-3, 19 KO).