MAŁE PIĘŚCI: WYZWANIE DLA DZIENNIKARZY I CZYTELNIKÓW

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2015-04-26

Czytelnicy i dziennikarze proszeni są o najwyższą uwagę! Zbliża się godzina zero, bokserski świat otrzyma potężny zastrzyk energii. Na łamach Bokser.org możecie uczestniczyć w tworzeniu tekstu o walce stulecia. 

WYZWANIE ''MAŁYCH PIĘŚCI''

       Pojedynek Floyda Mayweathera z Mannym Pacquiao wymaga od dziennikarzy bokserskich bardzo wiele. Wydaje się, że o bohaterach walki stulecia napisano już wszystko. Trzeba jednak spojrzeć na nich z innej perspektywy i podnieść poprzeczkę. Każdy publicysta powinien oddać Floydowi i Manny’emu należyty hołd, wykrzesać z siebie maksimum w dzień próby. ''Małe pięści'' rzucają wyzwanie całemu dziennikarskiemu środowisku. Pokażcie, co potraficie! Dość powtarzania frazesów, ta walka ostatecznie oddzieli ziarno od plew.

       Wyzwanie jest  również skierowane do czytelników. Wierzę w twórczy dialog z Wami, dlatego zapraszam do komentowania. Czekam na oryginalne opinie dotyczące walki Mayweather vs Pacquiao. Od refleksji pozasportowych przez konteksty historyczne do analiz technicznych - liczy się każdy głos miłośników pięściarstwa. Najciekawsze według mnie inspiracje wykorzystam podczas pisania małej tetralogii, której pierwsza część ukaże się w najbliższy czwartek, druga w piątek, trzecia w sobotę, a czwarta tydzień po walce. Jeden z komentujących otrzyma także nagrodę, unikatową książkę o boksie. Let’s get ready to rumble! #wyzwaniestulecia