KLICZKO vs JENNINGS: HOLYFIELD LICZY NA DOBRĄ WALKĘ

Redakcja, ESPN

2015-04-25

Mało kto daje jakiekolwiek szanse Bryantowi Jenningsowi (19-0, 10 KO) w dzisiejszej konfrontacji z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO). Innego zdanie jest najwybitniejszy, bo aż czterokrotny król wszechwag, na szczęście emerytowany już Evander Holyfield.

- Mam nadzieję, że pojedynek będzie ekscytujący. Bryant jest inteligentny i wie zapewne, że aby pokusić się o zwycięstwo, będzie musiał być niezwykle agresywny. Nie może zmarnować ani chwili, za to powinien wykorzystać swoją młodość, witalność i bardzo duży zasięg ramion - uważa legendarny pięściarz z Atlanty.

- Kliczko ma wielkie doświadczenie wyniesione z ringów amatorskich i właśnie tego brakuje współczesnym amerykańskim zawodnikom. Stąd tak długo nie mieliśmy mistrza świata w wadze ciężkiej. Jenningsowi też brakuje tego doświadczenia. Może to jednak nadrobić nieustanną presją na rywalu. Przecież on tak naprawdę nie ma tu nic do stracenia. Jest zresztą na tyle młody, że z pewnością otrzyma kolejne ciekawe oferty. Musi zaryzykować i nacierać na Władimira - dodał Holyfield.