WACH vs PRICE: DERECK CHISORA POKRZYŻUJE PLANY NA WALKĘ POLAKA?

Redakcja, Daily Star

2015-04-23

Kalle Sauerland z grupy Sauerland Event przyznał kilka dni temu, że złożył "bardzo korzystną finansowo propozycję" Dereckowi Chisorze (20-5, 13 KO), który miałby się zmierzyć z promowanym przez niemiecką stajnię Davidem Price'em (19-2, 16 KO). Były mistrz Europy i pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej nie przyjął jej jednak i Niemcy zwrócili się z propozycją do Mariusza Wacha (30-1, 16 KO).

Polski olbrzym miałby zmierzyć się z jeszcze większym Anglikiem 6 czerwca na ringu w Liverpoolu. Jak się jednak okazuje, Chisora wciąż jest brany pod uwagę.

- Złożyliśmy Chisorze naprawdę atrakcyjną ofertę, lecz wygląda na to, że nie jest nią zainteresowany. Dlatego szukamy obecnie innego rywala i mogę potwierdzić, że Wach jest jednym z kandydatów. Są też inni, lecz póki co więcej nie możemy powiedzieć. Ale Wach jest jedną z opcji - przyznał niedawno Sauerland.

- Wróciłem już do treningu i wkrótce znów zaboksuję. Najbardziej chciałbym teraz spotkać na swojej drodze Davida Price'a, lecz wciąż nie doszliśmy jeszcze do porozumienia. Wciąż rozmawiamy i negocjujemy - stwierdził natomiast Chisora. Tak więc dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, wszystko jest jeszcze sprawą otwartą.