FONFARA: JEŻELI WALKA W POLSCE, TO NA STADIONIE LEGII

Redakcja, PAP

2015-04-23

Gromkie "Andrzej Fonfara!" słychać było w niedzielę na stadionie Legii, na którym warszawscy kibice podziękowali 27-letniemu bokserowi za efektowne zwycięstwo nad Julio Cesarem Chavezem Jr (48-2-1, 32 KO) w odległej Kalifornii. "Polski Książę" ma nadzieję, że kiedyś będzie okazja, aby poczuć gorący doping legionistów na własnej skórze.

- Przeszła mi w głowie taka myśl - mówi pytany przez PAP o ewentualną walkę w ojczyźnie. - Idealnym miejscem byłby stadion Legii Warszawa, której jestem wielkim fanem. To jednak melodia przyszłości, gdyż wciąż mam coś do zrobienia w Stanach. A na razie Legii będę kibicował w meczu z Lechem Poznań na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski, na który już zostałem zaproszony.

Fonfara przyleci do Polski w przyszłym tygodniu. W ojczyźnie spędzi dwa tygodnie, podczas których będzie odpoczywać. - A później, już w USA, zaczynam treningi i trzeba będzie pomyśleć o kolejnej walce - stwierdził.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie w niej rywalem 27-latka. Wśród potencjalnych nazwisk najczęściej przewija się mistrz WBC w wadze półciężkiej Adonis Stevenson (26-1, 21 KO), któremu Fonfara chciałby się zrewanżować za porażkę z maja ubiegłego roku.