WBC ZNÓW DAJE CZAS NA NEGOCJACJE OBOZOM KOWALIOWA I STEVENSONA

Jake Donovan, Boxingscene

2015-04-23

Władze federacji WBC robią wszystko by doprowadzić do unifikacyjnego boju na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Siergiejem Kowaliowem (27-0-1, 24 KO) a Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO).

Przypomnijmy, iż zaplanowany na 17 kwietnia przetarg został odrzucony przez promującą Rosjanina Kathy Duvę. Jej zawodnik jest związany kontraktem z telewizją HBO i nie mógłby wystąpić na Showtime, gdzie boksuje kanadyjski "Superman". Ale szefowie federacji nie dają za wygraną.

Obie strony znów dostał czas na negocjacje. Mają go sporo, aż do 29 maja. Jeśli nie dojdą do porozumienia, o wszystkim zadecyduje przetarg.

- Poinformowaliśmy oba zespoły i dajemy im czas na rozmowy, by można było dojść do porozumienia w sprawie walki, na jaką czekamy od ta dawna. Miejmy nadzieję, że dogadają się i dadzą kibicom to, na co ci naprawdę czekają. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy - stwierdził Mauricio Sulaiman, prezydent WBC.

Przypomnijmy, iż to właśnie Duva wnioskowała o przetarg oraz pozycję obowiązkowego challengera dla Siergieja. Kiedy jednak przekonała się, że Stevenson nie będzie uciekał, a ona prawdopodobnie przegra przetarg z reprezentującym interesy rywala Alem Haymonem, niespodziewanie sześć dni temu wycofała się z tego pomysłu. Teraz WBC znów daje zielone światło, choć trudno spodziewać się jakiegoś przełomu w tej sprawie.