DAWID MICHELUS: ZAKOŃCZYĆ SEZON ZWYCIĘSTWEM

Redakcja, Informacja prasowa

2015-04-23

Zwycięstwem zakończyć sezon 2015 - to cel Dawida Michelusa (-60 kg), który w piątek wystąpi w meczu Rafako Hussars Poland z Caciques Venezuela. Występ w Pruszkowie będzie ostatnim Husarii w tegorocznych rozgrywkach ligi WSB.

- Sezon zacząłem od wygranej z Zakirem Safiullinem z Astana Arlans Kazakhstan, więc chciałbym równie dobrze pożegnać się z World Series of Boxing. Jestem nastawiony bardzo bojowo, będę chciał pokazać, że potrafię przełamać złą serię. Jestem bardzo zdeterminowany, dam z siebie sto dziesięć procent - powiedział Dawid.

Ta zła seria to cztery porażki z rzędu. Miesiąc temu polski bokser przegrał niejednogłośnie na punkty w Argentynie z Brianem Ivanem Nunezem, a na domiar złego doznał kontuzji nosa. W meczu z Italia Thunder zastąpił go Mateusz Polski i niestety został skrzywdzony przez sędziów, którzy dali wygraną 2-1 Włochowi Fabio Introvaii.

- W moim przypadku to było pęknięcie nosa. Dwa tygodnie nie sparowałem, ale cały czas trenowałem dwa razy dziennie. W ostatnim tygodniu dużo pracy poświęciłem na doskonalenie walki w dystansie, bo tego elementu mi brakowało we wcześniejszych występach w lidze WSB - dodał zawodnik pochodzący z Piły, a w zawodach ogólnopolskich walczący w Kontrze Elbląg.

W piątek o 20:30 w Pruszkowie Michelus spotka się z rywalem z Wenezueli. Na razie nie jest przesądzone, kto skrzyżuje z nim rękawice. Do tej pory trenerzy Caciques wystawili trzech bokserów w wadze lekkiej - Luisa Cabrerę 1-0, Fradimila Alexandra Macayo Leivę 1-2 i Nestora Armasa 0-2.

- Ja, podobnie jak koledzy, odczuwam już zmęczenie sezonem, to będzie moja szósta walka, do tego szósty miesiąc poza domem. Chcę wygrać w Pruszkowie, a potem zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski w Szczecinie. W mojej wadze zawsze jest ciekawie, co roku mam innego groźnego rywala, poczynając od 2011 roku byli nimi Mateusz Mazik, Damian Wrzesiński i teraz Mateusz Polski. Na Młodzieżowych MP to nie był mój dzień, teraz będę chciał udowodnić, że jestem numerem jeden w Polsce. Ciężko na to pracuję - powiedział Dawid, który ma ułożoną specjalną dietę i bez problemów osiąga limit -60 kg.

Oprócz niego, w ostatnim meczu sezonu wystąpią -52 kg Grzegorz Kozłowski, -69 kg Steven Gerrard Donnelly, -81 kg Mateusz Tryc oraz +91 kg Mantas Valavicius.

KUP BILET NA MECZ HUSARII

Ważenie bokserów odbędzie się dziś o godzinie 14:00 w warszawskim hotelu Gromada (koło lotniska im. Chopina), ul. 17 stycznia 32. Serdecznie zapraszamy kibiców i media.