WSB: PIĄTA WYGRANA DONNELLY'EGO, ALE HUSARIA PRZEGRAŁA

Redakcja, Informacja prasowa

2015-04-12

Znakomicie spisuje się Steven Gerard Donnelly (-69 kg) w ekipie Rafako Hussars Poland. W sobotę wygrał swoją piątą walkę, ale niestety Husaria przegrała na wyjeździe z Italia Thunder 1-4 w meczu ligi World Series of Boxing.

Pięściarz pochodzący z Irlandii Płn. wygrał dwie pierwsze rundy walki z Dario Morello, lecz w trzech kolejnych sędziowie punktowali nieznacznie na korzyść jego włoskiego rywala. Ostatecznie Steven Gerard Donnelly zwyciężył na ringu w mieście Andria niejednogłośnie na punkty 48-47, 47-48, 48-47.

Niejednomyślną decyzją sędziów walkę przegrał wracający po długiej przerwie do Husarii Mateusz Polski (-60 kg). Litwin Rytis Vasiliauskas przyznał mu wygraną jednym punktem 48-47 z Fabio Introvaią, ale pozostali sędziowie opowiedzieli się za bokserem Italii. Wcześniej Grzegorz Kozłowski (-52 kg) wyraźnie został pokonany przez reprezentanta Indii Gaurava Bidhuri.

Przy stanie 2:1 dla Włochów do ringu weszli lider gospodarzy Valentino Manfredonia (-81 kg) i Mateusz Tryc. Pierwszą rundę Polak przegrał 1-2, ale w kolejnych zdecydowanie na punkty zwyciężył pewnie zmierzający po bilet olimpijski do Rio 2016 Valentino Manfredonia.

W ostatnim pojedynku Roger Hryniuk (+91 kg) musiał uznać wyższość mającego albańskie pochodzenie Alessio Spahiu. Po czterech rundach dla Włocha, ostatnie starcie należało do zawodnika drużyny biało-czerwonych.

Bokserom Rafako Hussars Poland pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania w tegorocznym sezonie ligi WSB. Za tydzień, w sobotę 18 kwietnia, podejmą w Szczecinie USA Knockouts (o olimpijski paszport powalczy Tomasz Jabłoński -75 kg), a w ostatniej kolejce grupy B rywalem będzie zespół Caciques Venezuela. Obecnie Husaria zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 12 pkt.