TRENER MATTHYSSE: LUCAS UDZIELI RUSŁANOWI LEKCJI BOKSU

Ben Jacobs, boxingscene.com

2015-03-26

W walce Lucasa Martina Matthysse (36-3, 34 KO) z Rusłanem Prowodnikowem (24-3, 17 KO) szykuje się wielkie bombardowanie, ale według trenera Argentyńczyka nie siła rażenia odpalanych pocisków zdecyduje o zwycięstwie. Luis Barrera zapewnia, że triumfować będą umiejętności bokserskie, a te są po stronie jego podopiecznego.

- Mam nadzieję, że Prowodnikow będzie atakować. W ostatnich pojedynkach, czy to z Johnem Moliną czy Roberto Ortizem, rywale szli do przodu, a wtedy Lucas pokazywał, że jest lepszym pięściarzem. Do tego oczywiście sam mocno bije. Jeżeli Prowodnikow zaatakuje, będziemy mieli wspaniałą walkę, bo Lucas też się nie cofa. Obaj mają czym uderzyć, ale ważna jest też szybkość. Tutaj przewagę ma Lucas. Jeżeli walka będzie wyglądać tak, jak się spodziewam, zobaczycie wielki pokaz boksu. Lucas jest bardziej bokserem niż puncherem. Udzieli Prowodnikowi lekcji pięściarstwa – powiedział szkoleniowiec.

Matthysse i Prowodnikow spotkają się 18 kwietnia na ringu w Veronie. Stawką pojedynku nie będzie żaden pas mistrzowski, ale Barrera nie ma wątpliwości, że jego podopieczny zdobędzie wkrótce któryś z czterech najważniejszych tytułów.

- Lucas jest bardzo zmotywowany, aby walczyć z rywalem klasy Prowodnikowa, bo taki pojedynek prowadzi do starcia o mistrzostwo świata, np. z Dannym Garcią – oznajmił.