WSB: NAJCIEKAWSZA WALKA DONNELLY vs PALMETTA

Redakcja, Informacja prasowa

2015-03-19

Brązowi medaliści Igrzysk Ameryki Południowej 2014 Brian Ivan Nunez (-60 kg) i Alberto Ignacio Palmetta (-69 kg) są w składzie Argentina Condors na mecz ligi WSB z Rafako Hussars Poland, który odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w San Luis. Transmisja w TVP Sport.

W półfinałach chilijskiego turnieju Brian Ivan Nunez przegrał z wicemistrzem świata Brazylijczykiem Robsonem Coinceicao 0-3, a walczący wtedy w kategorii -64 kg Alberto Ignacio Palmetta z Ekwadorczykiem Jonathanem Valarezo 0-3. Rok wcześniej Palmetta był też w półfinale Panamerican Championship, ponownie w Chile.

W tym sezonie World Series of Boxing Palmetta jest jedynym zawodnikiem ze składu Condors - na mecz z Husarią, który ma dodatni bilans walk 2-1. Nie wystąpił tylko w spotkaniu z Kazachstanem, ale wtedy Argentyńczycy wystawili, poza Nunezem, rezerwowy skład. W San Luis Palmetta spotka się z Stevenem Gerardem Donnellym z Irlandii Płn., który ma jeszcze lepszy bilans 3-0. Ze względów wizowych nie boksował tylko w Azerbejdżanie.

Przeciwnik Dawida Michelusa - Brian Ivan Nunez, w obecnych rozgrywkach jedną walkę zremisował (werdykt "technical draw" z Włochami) i trzy przegrał. W dwóch poprzednich latach bez powodzenia startował w prestiżowych zawodach pamięci słynnego kubańskiego pięściarza Roberto Balado w Hawanie.

Z kolei Christian Alan Chambi Choque (-52 kg), z którym spota się Niemiec Hamza Touba, w 2012 roku zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Panamaerykańskich w Ekwadorze. W lidze WSB wygrał jedną z trzech walk.

W dwóch najcięższych wagach w zbliżającym się meczu Mateusz Tryc (-81 kg) będzie boksować z Marcosem Escudero, a Roger Hryniuk (+91 kg) z Leonardo Tabordą. Rywal Mateusza ma tegoroczny bilans na ringach World Series of Boxing 1-1, a Taborda 0-2.

Więcej wiadomo o zawodniku wagi superciężkiej, który już w 2007 roku był półfinalistą mistrzostw Argentyny, a rok później krajowy turniej zakończył na pierwszej walce, przegrywając przez dyskwalifikację w ćwierćfinale. Również pierwszą walkę przegrał w amerykańskich kwalifikacjach do Igrzysk w Londynie. Turniej miał miejsce w Brazylii w maju 2012 roku.

Argentina Condors - Rafako Hussars Poland
-52 kg Christian Alan Chambi Choque - Hamza Touba
-60 kg Brian Ivan Nunez - Dawid Michelus
-69 kg Alberto Ignacio Palmetta - Steven Gerrard Donnelly
-81 kg Marcos Escudero - Mateusz Tryc
+91 kg Leonardo Taborda - Roger Hryniuk