HAYMON WKRACZA NA ESPN

Redakcja, ESPN

2015-03-19

Al Haymon powiększa swoją dominację na bokserskim rynku. W środę oficjalnie poinformowano o rozpoczęciu współpracy potężnego menedżera z telewizją ESPN. Jego seria "Premier Boxing Champions" zastąpi emitowany od siedemnastu lat cykl "Friday Night Fights".

Pierwsza gala Haymona transmitowana przez ESPN i ESPN Deportes odbędzie się 11 lipca. W trakcie dwuletniej umowy telewizja pokaże 24 gale PBC, z czego przynajmniej dwie wylądują w ramówce siostrzanej stacji ABC.

Pożegnanie z FNF nastąpi 22 maja na antenie ESPN2, która pokaże tego dnia finały turniejów Boxcino w wagach ciężkiej i junior średniej. Komentujący gale piątkowego cyklu Joe Tessitore i Tedd Atlas będą pełnić te same role podczas PBC.

Haymon ma zatem w garści kolejną telewizję. Wcześniej tajemniczy, nierozmawiający z mediami mendeżer, który współpracuje już z blisko 200 zawodnikami, w tym m.in. z Andrzejem Fonfarą i Arturem Szpilką, podpisał umowy z NBC, NBC Sports, CBS, Spike TV i Bounce TV. Rocznie w amerykańskiej telewizji transmitowanych będzie przeszło 100 gal Haymona.