PASCAL MYŚLI O WYCIECZCE DO WAGI CIĘŻKIEJ I WALCE ZE STIVERNE'EM

Redakcja, Boxingscene

2015-03-19

Zaskakującą propozycję składa Jean Pascal (29-3-1, 17 KO). Pomimo lania z rąk Siergieja Kowaliowa, Kanadyjczyk chce przenieść się z wagi półciężkiej do ciężkiej by rzucić rękawice piastującemu do niedawna tytuł federacji WBC rodakowi.

Bermane Stiverne (24-2-1, 21 KO) - bo o nim mowa, stracił pas w połowie stycznia po jednostronnej potyczce z Deontay Wilderem. Do takiego pomysłu popycha Pascala jego sławny trener - Roy Jones Jr, który sam piastował niegdyś tytuł w wadze półciężkiej, by awansować do ciężkiej i zdobyć pas organizacji WBA.

- Wkrótce będę miał 33 lata, a kibice z pewnością chętnie obejrzą tę walkę. To będzie wielkie wyzwanie.. Mogę ważyć około 95 kilogramów pozostając w dobrej formie - przekonuje Kanadyjczyk.

- To nie byłby pierwszy taki przypadek. Evander Holyfield również nie był zbyt duży, a na podobny krok z dobrym skutkiem decydowali się jeszcze Roy Jones czy Archie Moore. Ludzie mogą mówić, że jestem szalony, jednak podoba mi się to wyzwanie i nie chcę czekać aż się zestarzeję - dodał Pascal.

- To nie pierwszy raz, gdy słyszę o tym pomyśle i szczerze mówiąc jestem zaskoczony planem Pascala. Początkowo myślałem, że to tylko gadanie, lecz pojawiają się pewne konkrety - skomentował z kolei sprawę Camille Estephan, menadżer Stiverne'a.