MAYWEATHER-PACQUIAO: BILETY BĘDĄ JESZCZE DROŻSZE

Redakcja, ESPN

2015-03-13

Bilety na majową walkę Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) będą jeszcze droższe niż przypuszczano. Najtańsze wejściówki mają kosztować 1,5 tysiąca dolarów, najdroższe - 7,5 tysiąca.

Kiedy w lutym pojedynek został oficjalnie potwierdzony, mówiło się o cenach od 1 do 5 tysięcy. Zainteresowanie biletami jest jednak tak duże, że postanowiono podnieść te kwoty. Według Boba Aruma, promotora Filipińczyka, po korekcie bilety będą kosztować 1,5 tysiąca, 3 tysiące, 5 tysięcy i 7,5 tysiąca dolarów. To ceny oficjalne. W nieoficjalnym obiegu wzrosną jeszcze kilkakrotnie.

- Ta walka to czyste szaleństwo. Nigdy czegoś takiego nie widziałem - mówi Arum, dodając, że kibice będą mieli ogromne problemy nie tylko z zakupem biletów, których w otwartej sprzedaży będzie niewiele, ale też ze znalezieniem pokoju hotelowego w Las Vegas. - Na ten weekend nie można już dostać nic tańszego niż tysiąc dolarów za dobę. Na dzień przed walką Mayweather-Pacquiao mamy galę w mieście i nie wiemy nawet, gdzie położymy spać naszych pięściarzy.

Po podniesieniu cen biletów organizatorzy spodziewają się, że zysk z ich sprzedaży przekroczy nie 40 milionów, jak wcześniej zakładano, a 50 milionów dolarów. Obecnie najbardziej dochodowa pod tym względem wciąż jest konfrontacja Mayweathera z Saulem Alvarezem, która wygenerowała nieco ponad 20 milionów.