WRÓTNIAK POWRÓCI NA PRZEŁOMIE MAJA I CZERWCA?

Redakcja, Informacja własna

2015-03-09

Po nieudanym debiucie na polskim ringu Ben Wrótniak (5-2, 1 KO) wrócił na stałe do Australii. 30-letni pięściarz wagi ciężkiej nie zapomina o boksie i chce kontynuować swoją karierę. Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, mieszkaniec Sydney może zaboksować w maju bądź czerwcu na jednej z gal bokserskich organizowanych albo w kraju kangurów albo w Polsce. Pięściarz bowiem od tygodnia przebywa w Warszawie.

Wrótniak swoje nadzieje upatrywał w Polsce, w kraju z którego pochodzą jego rodzice i z którym utożsamia się na każdym kroku. W ubiegłym roku zdecydował się sprzedać dom w Sydney, zamieszkać nad Wisłą i zacząć wszystko od nowa. Bokserskich planów nie brakowało. Majacy polskie korzenie Ben rozpoczął treningi pod okiem Łukasza Landowskiego na obiektach warszawskiej Legii. Jakiś czas później spotkał się z Tomaszem Babilońskim próbując nakłonić go do dania mu szansy i możliwości zaboksowania na jednej z gal. 

Szef grupy Babilon Promotion zgodził się i poinformował, że Wrótniak zawalczy podczas dużego sierpniowego eventu w Międzyzdrojach, a jego rywalem będzie kilkukrotny mistrz Polski amatorów Włodzimierz Letr (4-3, 2 KO).W ferworze walki górą był jednak podopieczny Dariusza Snarskiego, skutecznie punktując ambitnego Bena, który z kolei nabawił się dosyć dużej opuchlizny pod okiem. Widząc ją, trener Landowski zdecydował się rzucić ręcznik i sędzia przerwał pojedynek.