KAMIL MROCZKOWSKI ZNOKAUTOWAŁ MISTRZA OLIMPIJSKIEGO!

Redakcja, Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski

2015-02-22

Ogromną niespodziankę sprawił Kamil Mroczkowski, który w dniu dzisiejszym podczas Turnieju Ziem Nadbałtyckich, ciężko znokautował swojego rywala. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyż Kamil często wygrywa przed czasem, gdyby nie fakt, że jego dzisiejszy rywal to Młodzieżowy Mistrz Olimpijski z Chin, Wicemistrz Świata i Mistrz Europy – Peter Kadiru.

- Cudownie, nie spodziewałem się tego, że tak mi pójdzie w dzisiejszej walce. Dziś był mój dzień. Jestem bardzo dobrze przygotowany, trener nie pozwolił mi odpuścić żadnych zajęć. Teraz wiem, że było warto tak ciężko pracować – powiedział Mroczkowski tuż po walce.

W kolejny weekend nasz "ciężki" miał ponownie skrzyżować rękawice z Kadiru podczas turnieju na terenie Niemiec. Już dziś wiemy, że do tej walki nie dojdzie. Po ciężkim nokaucie Mistrz Olimpijski jest wykluczony z uprawiania swojej dyscypliny na miesiąc lub dłużej.

- Bałem się o przebieg tej walki. Wiedziałem, że Kamil jest mocny, bardzo mocny. Dziś Kamil od początku do końca zrealizował założenia taktyczne, dlatego też walka poszła po naszej myśli. Nie spodziewałem się tak ciężkiego nokautu – podsumował dzisiejsze zmagania trener Lewandowski.