DAWID KWIATKOWSKI WRÓCI MIĘDZY LINY W CZERWCU

Piotr Fajks, Informacja własna

2015-02-12

Dawid Kwiatkowski (8-2-1, 3 KO) planuje jeszcze w pierwszym półroczu stoczyć dwa pojedynki na dystansie nie krótszym niż sześć starć. Pierwszy występ zawodnika z Oświęcimia planowany jest na początek czerwca podczas gali organizowanej przez Marcina Najmana, prywatnie kolegi pięściarza.

- Nie chcę boksować już na dystansach krótszych niż sześć starć. Chciałbym się rozwijać i piąć w górę - nie ukrywa. Kwiatkowski jest związany kontraktem promotorskim z Najmanem oraz Robertem Walczakiem, który gwarantuje stoczenie trzech walk w ciągu roku. - Jestem zadowolony. Nikt nie dostał takiego kontraktu jak ja.

Dawid trenuje w swoim rodzinnym mieście, skupiając się głownie nad techniką - Jest wiele elementów do poprawy. Z ostatniego swojego pojedynku nie jestem zadowolony, robiłem wiele błędów, nie słuchałem mojego trenera i byłem stremowany. Nie wiem co się stało, ale to nie był prawdziwy Kwiatkowski. Podczas kolejnej potyczki pokażę kibicom lepszy boks - zapewnia.

Pięściarz boksujący w wadze półśredniej już niebawem rozpocznie sparingi z zawodnikami Wisły Kraków oraz z Bielska-Białej. Przypomnijmy, że pod koniec października Kwiatkowski po przeciętnej walce tylko zremisował z Białorusinem Andriejem Staliarczukiem.