KLICZKO WCIĄŻ MARZY O WYSTĘPIE NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH

Redakcja, Informacja własna

2015-02-06

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) ma już w terminarzu walki na kwiecień i wrzesień, ale z tyłu głowy kołacze mu też inny plan. Ukrainiec cały czas liczy na to, że dostanie od władz amatorskiego boksu zgodę na występ na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Zdobycie drugiego olimpijskiego złota, 20 lat po sukcesie w Atlancie, to moje wielkie marzenie. Nie wiem, czy się spełni. AIBA, która zajmuje się boksem amatorskim, musiałaby zacząć pracować z zawodowcami. Są różne zasady dotyczące liczby walk i doświadczenia, nie jestem jeszcze ze wszystkim zaznajomiony. Gdyby była taka możliwość, z ogromną chęcią wystąpiłbym na igrzyskach. Sportowcy z innych dyscyplin mogą tam rywalizować, wielka szkoda, że uniemożliwia się tego zawodowym bokserom. Mimo wszystko mam nadzieje, że będę mógł wystąpić w Rio, powinno się to wyjaśnić w ciągu najlbiższych sześciu miesięcy - oznajmił "Dr Stalowy Młot" podczas środowego spotkania z dziennikarzami w Nowym Jorku.

Na zawodowstwie kolejną walkę 38-latek stoczy 25 kwietnia w Madison Square Garden. Jego rywalem będzie Bryant Jennings (19-0, 10 KO).