ELIMINATOR WBC MCHUNU vs MAKABU W CZERWCU W KINSZASIE

Redakcja, Ring Magazine

2015-02-02

Grigorij Drozd (39-1, 27 KO) rozpoczął już przygotowania do rewanżowej potyczki z Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO), ale na horyzoncie rysuje się już równie trudna potyczka. W eliminatorze do jego pasa zmierzą się bowiem chyba dwaj najbardziej unikani przez panujących mistrzów zawodnicy - Thabiso Mchunu (17-1, 11 KO) z RPA oraz Ilunga Makabu (18-1, 17 KO) z Kongo.

Już kilka tygodni temu włodarze federacji WBC podjęli decyzję o takiej obsadzie eliminatora, lecz nie wszyscy wierzyli, że uda się do tej walki doprowadzić. Dziś jednak poinformowano, że pojedynek zakontraktowano na 13 czerwca w Kinszasie, gdzie ponad czterdzieści lat temu w legendarnej wojnie Muhammad Ali pokonał George'a Foremana.

Mchunu w swoim debiucie na amerykańskim rynku sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając wysoko na punkty z faworyzowanym Eddie Chambersem. Potem odprawił jeszcze dwóch wartościowych rywali, zdobywając po drodze tytuł mistrza Ameryki Północnej. Z kolei o Makabu zrobiło się głośno, gdy półtora roku temu wypunktował namaszczonego na przyszłego championa Dmitrija Kuczera. Od tego czasu zanotował jeszcze cztery zwycięstwa przed czasem, z czego dwaj oponenci - Eric Fields i Glen Johnson, to zawodnicy najwyższej klasy. Szykuje się więc świetny pojedynek, a Włodarczyk i Drozd niech mają się na baczności, bo z lepszym z tej pary na pewno nie będzie łatwo, bez względu na to, czy po rewanżu na tronie WBC nadal będzie zasiadał Rosjanin czy nasz "Diablo"...