BRIGGS: MAM Z KLICZKĄ DOGADANĄ WALKĘ NA WRZESIEŃ

Redakcja, espn.co.uk

2015-01-28

Shannon Briggs (57-6-1, 50 KO) przekonuje, że ustalił już z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO) datę tegorocznego spotkania o należące do niego pasy WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej. Póki co Ukraińca czeka 25 kwietnia w Madison Square Garden w Nowym Jorku potyczka z Bryantem Jenningsem (19-0, 10 KO) na antenie stacji HBO.

Dla Władimira będzie to pierwszy występ w USA od ponad siedmiu lat, ale jednocześnie już osiemnasta kolejna obrona tytułu wszechwag.

- Mamy umowę na walkę we wrześniu, a Hamburg jest wymieniany jako możliwa lokalizacja - nie ukrywa Briggs, do niedawna jeszcze ostatni amerykański champion. Czarną serię jego rodaków przerwał dopiero jedenaście dni temu Deontay Wilder.

- Jego ludzie potwierdzili, że we wrześniu zawalczymy. Mam tylko nadzieję, że Hamburg uda się zamienić na Amerykę i tam się spotkamy. Czuję się znakomicie, jestem w wybornej formie i zamierzam wkrótce znów stanąć do walki - kontynuował dawny mistrz organizacji WBO.

- Miałem wyznaczoną już datę na kwiecień, ale widać szefowie HBO nie są moimi fanami i naciskali bardzo na Jenningsa. Wówczas zapytano mnie o walkę w Niemczech, lecz wypłata była słaba. To obecnie większa walka niż wszystkie inne - uważa 43-letni Shannon.

- Świat chce obejrzeć mnie i Kliczkę naprzeciw siebie. Naprawdę nie wiem po co on spotka się z Jenningsem. Nikt nie zna tego faceta i nikogo ten pojedynek nie zainteresuje. W boksie chodzi o sławę, doprowadźmy więc do mojej potyczki z Kliczką w Nowym Jorku - zaapelował na koniec Briggs.