PACQUIAO: FLOYD POWIEDZIAŁ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ KOMUNIKOWAĆ

Redakcja, ESPN / fighthype.com

2015-01-28

W rozmowie z mediami Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) krótko skomentował spotkanie z Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO) na meczu NBA. - Dał mi swój numer i powiedział, że będziemy się komunikować - zdradził.

Pięściarze, wielcy fani koszykówki, wpadli na siebie w trakcie konfrontacji Miami Heat z Milwaukee Bucks. Amerykanin gości w American Airlines Arena regularnie, ale obecność Filipińczyka była zaskoczeniem. Jego doradca Michael Koncz zapewnił, że spotkanie z Mayweatherem nie było zaplanowane, a Pacquiao, który przebywał w Miami w związku z wyborami Miss Universe, miał być tego dnia w Nowym Jorku. Szalejące w USA zamiecie zmusiły go jednak do pozostania na Florydzie kilka dni dłużej.

Koncz stał u boku "Pacmana", gdy ten rozmawiał z Amerykaninem, ale treści konwersacji nie zdradza. - Nie chcę o tym mówić, to była prywatna rozmowa. Miała przyjacielski charakter, to wszystko, co mogę powiedzieć - stwierdził.

Amerykańskie media donoszą tymczasem, że atmosfera do końca przyjacielska nie była. Mayweather miał mówić, aby Pacquiao przestał kłamać i rozpowiadać, że podpisał już kontrakt. Tłumaczył ponoć, że to utrudnia negocjacje, a bardzo mu zależy na doprowadzeniu do hitowego pojedynku. - Jeżeli nie zamierzacie mówić prawdy, lepiej będzie, jeżeli w ogóle nic nie będziecie mówić - rzekomo zwrócił się do Pacquiao i Koncza.

Negocjacje w sprawie wyczekiwanej od lat walki trwają od kilku tygodni. Według nieoficjalnych informacji w ostatnim czasie doszło do co najmniej dwóch spotkań z udziałem Boba Aruma, Ala Haymona - reprezentantów obu pięściarzy - oraz Lesa Moonvesa, dyrektora generalnego korporacji CBS, do której należy telewizja Showtime. Występujący w roli pośrednika Moonves miał podjąć gości w swoim domu w Los Angeles. Jak przebiegały rozmowy, nie wiadomo, jednak anonimowe osoby z otoczenia obu zawodników są nastawione optymistycznie i twierdzą, że pojedynek, który bez wątpienia pobiłby wszystkie finansowe rekordy w świecie boksu, jest coraz bliżej finalizacji. Jeżeli zostanie potwierdzony, odbędzie się prawdopodobnie 2 maja w Las Vegas.